Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1 ...  3  4  [5]  6  7  ... 29  Następna >

Burzliwa przeszłość Pomorza Zachodniego

28 lutego 2013r.

BURZLIWA PRZESZŁOŚĆ Kąt Pomorza między Odrą, Iną a doliną Noteci ma historię burzliwą. Tu walczył Mieszko z Niemcami i Pomorzanami. Tu leżał zapewne zagadkowy kraj Licikawików. Tędy biegła droga z Santoka na Szczecin, na wschód od jez. Miedwie, zwana "polską drogą". Tędy wyprawiał się Krzywousty, przez Pyrzyce jechał na Pomorze św. Otton z Bambergu. Później o pogranicze to walczyć będą książęta wielkopolscy i pomorscy, aż wreszcie margrabiowie wbiją się klinem między ich dzierżawy, tworząc Nową Marchię i wcielając w jej skład większość omawianych tu ziem.


Z doliny dolnej Odry

28 lutego 2013r.

Z DOLINY DOLNEJ ODRY Region poprzedni związany był z ujściem Odry i Zalewem Szczecińskim, natomiast region południowo-zachodni stoi w ścisłym związku z dolną częścią doliny Odry, z jej charakterem*"hydrograficznym oraz morfologicznym. Tworzy on południową część tzw. niziny nadodrzań-skiej odwadnianej wprost do Odry za pośrednictwem Myśli, Płoni i Iny. Granice tego regionu w większości zakreślone są przez naturę.


Władysławowo – na lato, na sylwester

19 grudnia 2012r.

Zwiedzając okolice przy Półwyspie Helskim powinno zatrzymać się w jednej z kilku miejscowości. Przy samym wjeździe na półwysep położona jest popularna miejscowość Władysławowo. Władysławowo jest jednym z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych na wybrzeżu. Bogate w jod powietrze, czyste plaże a także wyśmienita zabawa w ciągu dnia i po nocach każdych wakacji zachęcają do przyjazdu do tego miasta tysiące plażowiczów, a płytkie wody Zatoki Puckiej i dobre wiatry sprawiają, że miejsce to jest jednym z najlepszych na naszym kontynencie do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu. Jednym z najbardziej znanych symboli tej miejscowości jest Aleja Gwiazd Sportu. Zlokalizowana jest w części promenady na początku tego wieku i zawiera blisko czterdzieści gwiazd mosiężnych z nazwiskami sławnych sportowców polskich. Na żywo znanych sportowców można oglądnąć we Władysławowie w lipcu, w trakcie odbywającego się co roku Festiwalu Sportu.


wakacje – Polska 2013

19 grudnia 2012r.

Wakacje, upragniony i wymarzony przez wszystkich okres, w czasie którego praktycznie wszyscy marzą, żeby odsapnąć od codzienności. Wakacyjny czas to jednocześnie okres ciepła, słonecznej pogody i wyjazdów na urlopy. W czasie tego krótkiego okresu tłumy wczasowiczów udają się do Zakopanego, nad morze czy też Mazury. Coraz większa część urlopowiczów decyduje się na urlop za granicą, ponieważ na południu Europy czy też w w Egipcie słoneczna pogoda utrzymuje się znacznie dłużej, więc wyloty w tamte rejony są nie tylko w czasie wakacji, ale także poza sezonem urlopowym. Od długiego czasu wczasowiczów w okresie wakacji kuszą kurorty nad morzem. Czy to większe miejscowości, na przykład Kołobrzeg, Gdańsk czy Gdynia, albo też małe rybackie wioski, latem przekształcające się w gwarne turystyczne ośrodki – wszystkie one zapraszają na wczasy małych i dużych, dorosłych, dzieci i młodzież.


o Łebie

19 grudnia 2012r.

Łeba jest miasto turystyczne w północnej Polsce u wybrzeża Morza Bałtyckiego. Na dzień dzisiejszy zamieszkuje ją niespełna cztery tysiące mieszkańców, ale w sezonie letnim odwiedza je kilkanaście tysięcy turystów. W pobliży miasta znajdują się przepiękne jezioro Łebsko, trzecie co do wielkości w Polsce oraz Słowiński Park Narodowy. Największą atrakcją tego parku są ruchome wydmy. Łeba posiada znakomicie przygotowane zaplecze turystyczne, mnóstwo hoteli i pensjonatów, które zapewniają ponad dziecięciu tysiącom wczasowiczów wspaniałe i udane wakacje. Są tutaj pensjonaty, które organizują kolonie dla dzieci oraz takie, w których wakacje mogą spędzić całe rodziny. W pobliżu szerokich, otoczonych wydmami plaż znajdują się liczne bary, kawiarnie i smażalnie ryb, gdzie turyści mogą w spokoju przekąsić coś smacznego lub wypić szklankę orzeźwiającego napoju. W Łebie znajduje się także uroczy port rybacki, który jest otoczony chatkami rybackimi z XIX wieku oraz mnóstwo budynków i zabytków, które warto odwiedzić.


w Polsce

19 grudnia 2012r.

Jeżeli marzą nam się wakacje na morzem w Polsce, to polecamy Gdańsk. Podziwiać możemy tutaj cudowne zabytkowe budowle, które nadal zachwycają swoim pięknem, bo są po prostu dobrze utrzymane – na pewno wynika to z faktu, że Gdańsk jest miejscowością typowo turystyczną. Jak na pewno się domyślamy, główną atrakcją gdańska jest morze i to właśnie ono co roku przyciąga miliony turystów. Osoby wybierające się w podróż zazwyczaj nazywane są turystami – są nimi także wszyscy inni, którzy wydają swoje pieniądze podczas wakacji, przez co gałąź gospodarki zwana turystyką znacznie się rozwija. Oczywiście cele turystów są dość różne, bo każdy z nich potrzebuje czego innego aby we właściwy sposób wypocząć. Jedni będą spędzać całe dnie na plaży w zagranicznych kurortach wygrzewając się na słońcu i właśnie to zapewni im całkowity relaks podczas podróży. Inni zaś wolą swój urlop spędzić w sposób nieco bardziej aktywny, uprawiając sport, bo to on jest im do szczęścia najbardziej potrzebny. Nieważne jednak co robią, ważne jest to, że wypoczywają w odpowiedni dla siebie sposób.


Darłowo – kolejna miejscowość

19 grudnia 2012r.

Darłowo. Pachnące lasy sosnowe, wysokie klify i czysta woda to cechy charakterystyczne malutkiej miejscowości nad morzem Jarosławiec. W tym spokojnym miasteczku, na stałe liczącym około 300 mieszkających na stałe co roku przebywa w okresie wakacyjnym kilka tysięcy turystów którzy są spragnieni ciszy, spokoju i przepięknej przyrody. Znakiem rozpoznawczym Jarosławca jest wysoka na 33 metry morska latarnia. Jest to jedna z najwyższych latarni na naszym wybrzeżu, a widoki rozlegające się z balkonu szczytowego zapierają dech w piersiach. Jarosławiec jest miejscem, które powinno się odwiedzić po zakończeniu sezonu. Powietrze ma wtedy bardzo dużo leczniczego pierwiastka jod, a podczas sztormowej pogody morskie fale wyrzucają na piasek dużo kawałków bursztynu, którego zbieraniem trudnią się ludzie mieszkający w Jarosławcu. Również Dąbki przyciągają urlopowiczów czystymi plażami, sporymi terenami leśnymi i bogatym w jod powietrzem. Spora odległość od centrów przemysłowych zapewnia zdrowy odpoczynek.


Strona 5 z 29, < Poprzednia  1 ...  3  4  [5]  6  7  ... 29  Następna >